12/06/2025

Тематичне оцінювання з розділу «Механіка», частина 2 «Динаміка».

 Група “ _______           № уроку_____         Дата_____________

 

                        Тема уроку: Тематичне оцінювання з розділу «Механіка»,

                                                               частина 2  «Динаміка».

Мета:

             Дидактична – перевірити засвоєння учнями основних понять, законів і формул теми «Динаміка»;

            Розвивальна – розвивати уміння учнів розв’язувати розрахункові задачі з теми «Динаміка»,  записувати розв’язання  згідно вимог до оформлення задачі;

          Виховна – виховувати свідоме відношення до навчання, самостійність під час виконання роботи;

         Формування компетентностей: формувати предметну (фізичну) компетентність, природничу,  математичну, громадянську компетенції.

 

 Тип уроку: урок  перевірки і контролю знань, вмінь і навичок.

                                           

                                        Хід уроку.

 

I. Організаційний момент. 

Привітання з учнями. Перевірка кількості присутніх і відсутніх на уроці.

 

II. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Сформулювати тему і мету уроку.

Зосередити увагу учнів на самостійності виконання роботи.

Роздати індивідуальні картки з завданням. Робота має два варіанти.

 

III. Виконання роботи.

 

Варіант 1

1. (1б) В якому місці розірветься нитка, якщо за нижній кінець різко смикнути? 


Пояснити.

А) розірветься одночасно в т. А та в т. В    Б) розірветься   в т. А  

В) розірветься   в т. В                  Г) не розірветься      

2. (1б) Яку силу тяги  повинні розвивати двигуни літака масою 60 т,  щоб досягти прискорення   2,5 м/с2 ?  Розвязати.

А) 40 кН                 Б) 60 кН             В) 90 кН               Г) 150 кН  

3. (1б) Визначте масу тіла, яке під дією сили 150 Н рухається за законом  

 х = 20 - 5 t + 5 t2. Розвязати.               

А) 15 кг        Б) 50 кг          В) 100 кг            Г) 120 кг             Д) 150 кг

4. (1,5 б)  На тіло діють дві сили 4 Н і 3 Н. Визначте рівнодійну цих сил, якщо кут між ними дорівнює 180°

5. (1,5б) Після пружного зіткнення кульки набули швидкостей  7 м/с та 21 м/с. Знайдіть відношення маси першої кульки до маси другої.

6. (2б) Тіло масою 400 г рухається прямолінійно під дією сили 0,6 Н. Яку початкову швидкість мало тіло, якщо модуль переміщення за 5 с дорівнює 31,25 м?

7. (2б) Порівняти прискорення двох куль однакового радіуса під час взаємодії, якщо першу кулю зроблено із свинцю, а другу із сталі.

8. (2б) Сила 60 Н надає тілу прискорення 0,8 м/с2. Яка сила надасть цьому тілу прискорення 2 м/с2.

 

                                                      Варіант 2

 

1. (1б) В якому місці розірветься нитка, якщо за нижній кінець тягти повільно? 


  Пояснити.   

А) розірветься одночасно в т. А та в т. В    Б) розірветься   в т. А       

В) розірветься   в т. В                     Г) не розірветься      

2.  (1б) Яку силу тяги повинні розвивати двигуни літака масою 60 т, щоб досягти прискорення 1,5 м/с2 ?  Розвязати.

 А) 20 кН      Б) 40 кН      В) 60 кН       Г) 90 кН       Д) 150 кН

3. (1б)  Визначте масу тіла, яке під дією сили 150 Н рухається за законом

х = 10 + 5 t + 0,5 t2. Розвязати.

А) 15 кг           Б) 50 кг          В) 100 кг         Г) 120 кг           Д) 150 кг

4. (1,5 б) На тіло діють дві сили 4 Н і 3 Н. Визначте рівнодійну цих сил, якщо кут між ними дорівнює 90°

5. (1,5 б) Після пружного зіткнення кульки набули швидкостей, відповідно 10 м/с та 5 м/с. Знайдіть відношення маси першої кульки до маси другої.

6. (2 б) Тіло масою 400 г рухається прямолінійно під дією сили 0,6 Н. Яку початкову швидкість мало тіло, якщо за 5 с воно набуло швидкості 10 м/с?

7. (2 б) Порівняти прискорення двох сталевих куль під час зіткнення, якщо радіус першої кулі в два рази більший від другої.

8. (2 б)Трактор, сила тяги якого 15 кН надає причепові прискорення 0,5 м/с2.

Якого прискорення надасть тому самому причепові трактор, що розвиває тягове зусилля 60 кН ?

 

 

IV.Підсумок уроку.  Учні здають роботи за 2 – 3 хвилини до закінчення уроку. Записують домашнє завдання.

 

V.Домашнє завдання. Повторити §9 - §13, Динаміка (Закони Ньютона, сили в природі). Підручник: Фізика 10 клас, рівень стандарту, за редакцією

В. Г. Баряхтара , С.О. Довгого.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні повідомлення